Lisa Adkins
Latchkey Coordinator
Farley Hill Elementary
810-225-6440
Tina Agopian
Special Education Classroom Assistant
810-225-5300
Laura Allen
K-6 Literacy Coach
810-225-6658
Renee Allen
Special Education Classroom Assistant
810-225-5500
Jim Anderson
Lead Mechanic
Transportation
810-225-3960
Bethany Arsenault
Technology Teacher
810-225-6523
Donna Aschenbrenner
Special Education Classroom Assistant
810-225-5300
Julia Auger
Special Education Teacher
810-225-6470
Ruth Badalucco
Principal
810-225-6600
Haley Barclay
Special Education Teacher
810-225-5772
Leah Barkoff
Special Education Classroom Assistant
810-225-5200
Nancy Beattie
Navigator Head Custodian
Buildings and Grounds
810-225-5335
Joan Beaudoin
Pathfinder Food Service
Food Service
-
Michelle Beckwith
Special Education Classroom Assistant
810-225-3900
Kathleen Beger
Language Arts Teacher
810-225-5734
Tina Bensinger
Special Education Classroom Assistant
810-225-5200
Michael Bishop
Maintenance 1
Buildings and Grounds
810-225-3972
Shannon Bishop
Special Education Teacher
810-225-5774
Elana Black
Science/Math Teacher
810-225-5252
Janet Blake
Special Education Classroom Assistant
810-225-6400
Jacquelne Blanchard
Special Education Classroom Assistant
810-225-6400
Amanda Blanchard
1st Grade Teacher
810-225-6462
Mary Bogardus
Social Studies
Pathfinder School (7-8)
810-225-5271
Mary Jane Bowers
Special Education Classroom Assistant
810-225-6400
William Braschler
Math Teacher
810-225-5763
Matt Breijak
Lead Groundskeeper
Buildings and Grounds
810-225-3983
Denise Breijak
High School Custodian
Buildings and Grounds
810-225-5500
Kathy Brewis
High School Food Service
Food Service
-
Trish Brockway
Pre-School Instructor
Country Elementary
810-225-6678
Brad Brus
LESA School Social Worker
810-225-5694
Courtney Buchanan
Athletics Secretary
Pinckney Community High School
810-225-5525
Jamileh Butler
Elementary Office Clerk
810-225-6401
Jeff Campbell
Orchestra Teacher
810-225-5270/ 810-225-5783
Jeff Carlson
Physical Education Teacher
810-225-5238
Tom Carney
Physical Education Teacher
810-225-6520
Tom Carr
3rd Grade Teacher
Country Elementary
810-225-6654
Stacey Carson
LESA School Psychologist
810-225-6527
Sharon Chapman
Science Teacher
810-225-5710
Colleen Charder
Special Education Classroom Assistant
810-225-6400
Cindy Charnawskas
Kindergarten Teacher
810-225-6480
Melissa Clark
Special Education Classroom Assistant
810-225-5500
Loretta Clark
Transportation Safety Coordinator
Transportation
810-225-3966
Shane Clary
Social Studies Teacher
810-225-5722
Jarrett Cogswell
3rd Grade Teacher
810-225-6671
Jesse Cogswell
Math Teacher
810-225-5744
Angela Cole
Special Education Classroom Assistant
Farley Hill Elementary
810-225-6400
Mark Collings
Farley Hill Head Custodian
Maintenance
810-225-6435
Stacy Conquest
Bus Driver
Transportation
810-225-3960
April Conry
Special Education Classroom Assistant
810-225-5200
Melissa Conti
1st Grade Teacher
810-225-6463
Nicole Cooper
Intervention Support
810-225-6600
Pam Cottingham
Bus Driver
Transportation
810-225-3960
Stephanie Couch
Art Teacher
810-225-6528
Jordan Courter
Math Teacher
810-225-5730
Jamie Cowan
Assistant Superintendent of Finance and Operations
District Office
810-225-3900
Carie Cowger
Director of Special Education (LESA)
District Office
810-225-3918
Sharon Cox
Elementary Secretary
810-225-6600
Bethann Craig
Data and Student Services Specialist
District Office
810-225-3936
Michelle Crampo
Board of Education President
Board of Education
-
Lorrie Crawford
5th Grade Teacher
810-225-5399
Kim Cummins
Intervention Specialist
810-225-5789
Christine Curvin
Math Teacher
810-225-5292
Anne Cutsinger
Technology Teacher
810-225-5285
Elaine Dailey
Language Arts Teacher
810-225-5758
James Darga
Director CTE & Cybersecurity
810-225-5500
Brandy Davis
Language Arts Teacher
810-225-5269
Duane Davis
Pathfinder Head Custodian
Buildings and Grounds
810-225-5236
Tiffany Defibaugh
Art Teacher
810-225-5712
Mary Destrampe
Latchkey
810-225-5340
Carrie Dibble
5th Grade Teacher
810-225-5384
Holly Dingman
4th Grade Teacher
810-225-5327
Terry Dixon
Bus Driver
Transportation
810-225-3960
Lisa Dover
Student and Family Specialist
810-225-6659
Dave Drabek
Social Studies Teacher
810-225-5764
Melissa Duke
Special Education Classroom Assistant
810-225-5300
Jennifer Duncan
Media/Technology Clerk
810-225-5230
Stephanie Dunham
LESA Speech and Language
810-225-6766
Poppy Elliott
High School Secretary
810-225-5507
Shawn Elmy
Language Arts / Drama Teacher
810-225-5289
D'Ann Engram
High School Food Service
Food Service
-
Elizabeth Eppler
Special Needs Assistant
810-225-6400
Kelley Ezerkis
Kindergarten Teacher
810-225-6464
Mike Fenech
Bus Driver
Transportation
810-225-3960
Meg Fett
Special Education Classroom Assistant
810-225-5300
Preston Fisher
Special Education Teacher
810-225-5329
Sarah Fortner
Special Education Teacher
810-225-5361
Heather Fosket
Navigator Secretary
810-225-5302
Chris Fowler
Technology Support
Pinckney Community High School
810-225-3934
Sandy Fradette
Bus Driver
Transportation
810-225-3960
Megan Franks
Media Clerk
Country Elementary (K-3)
810-225-6631
Julie Garza
LESA Program Director
LESA
810-225-6530
Beth Gehring
LESA Speech and Language
810-225-6506
Katie Golin
3rd Grade Teacher
810-225-6457
Sofia Goodart
Special Education Teacher
810-225-5261
Michael Goodfellow
Intervention Teacher
Sean Grace
Student Support Center Monitor
810-225-5245
Jean Graves
Special Needs Assistant
810-225-5300
Kathy Greening
LESA School Social Worker
810-225-6507
Glenn Gross
Maintenance I
Buildings and Grounds
810-225-3972
Amy Gross
Bus Driver
Transportation
810-225-3960
Judy Gruss
Groundskeeper
Buildings and Grounds
810-225-3970
Amy Guilloz
Accounts Payable
District Office
810-225-3912
Vivien Gunderson
Latchkey Coordinator
810-225-6640
Nick Hahnenberg
Social Studies Teacher
810-225-5709
Jeffrey Hammon
Country Elementary Head Custodian
Maintenance
810-225-6635
Gretchen Hantz
Special Education Teacher
810-225-6665
Renee Hardesty
Transportation Assistant
Transportation
810-225-3960
Tom Hargadorn
Mechanic Assistant
Transportation
810-225-3960
Briana Harris
Intervention Teacher
Diane Harris
Art/Technology Teacher
810-225-6551
Dawn Hartley
Special Education Classroom Assistant
810-225-6600
Janet Hassa
Special Needs Assistant
810-225-5200
Ruth Hassan
Central Office Receptionist
District Office
810-225-3901
Diane Hatfield
Special Education Classroom Assistant
810-225-6400
Joyce Hawkins
Pathfinder Food Service
Food Service
-
Jim Hayden
Director of Buildings and Grounds
Buildings and Grounds
810-225-3973
Tom Hermann
Math Teacher
810-225-5773
Katie Hicks
Intervention Support
Navigator Upper Elementary (4-6)
810-225-5352
Patty Higgins
Student and Family Specialist
810-225-5607
Heather Holdridge
Special Education Teacher
810-225-5771
Brooke Holloway
Chemistry / Physics Teacher
810-225-5785
Jenny Holman
French Teacher
810-225-5765
Kerri Hughes
Special Education Classroom Assistant
810-225-5200
Bob Humphrey
Technology Support
District Office
810-225-3937
Patricia Hunter
Special Education Classroom Assistant
810-225-6400
Jonathan Ichesco
Math / Social Studies Teacher
810-225-5729
Stacey Ignagni
Technology Teacher
810-225-6453
Becky James
Intervention Specialist
810-225-6400
Matt Jerome
Social Studies Teacher
810-225-5508
Nancy Johnson
Farley Hill Food Service
Food Service
-
Wendy Johnson
Science Teacher
810-225-5263
Nina Justice
Special Education Classroom Assistant
810-225-6400
Angela Kanerva
6th Grade Teacher
810-225-5359
Beverly Kanka
2nd Grade Teacher
810-225-6664
Shelley Kasper
LESA Occupational Therapist
810-225-6525
Missy Kellenberger
Navigator Food Service
Food Service
-
John Kelly
5th Grade Teacher
810-225-5363
Jennifer Kent
Math / Psychology Teacher
810-225-5727
Ted Kidd
Director of Technology Operations
District Office
810-225-3932
Basia Kiehler
Director of Curriculum and Instruction
District Office
810-225-3902
Kim Kijewski
Intervention Specialist/ICT Building Facilitator
810-225-6468, 810-225-6682
Cathy Killen
High School Food Service
Food Service
-
Joshua Killom
Special Education Teacher
810-225-5728
Amy Klenk
Special Education Classroom Assistant
810-225-6600
Ellen Koerner
LESA School Social Worker
810-225-6515
Erika Kolodge
Special Education Classroom Assistant
810-225-5300
Jennifer Korenchuk
Special Education Teacher
810-225-5382
Julie Kotyk
5th Grade Teacher
810-225-5354
Kathleen Krill
Language Arts Teacher
810-225-5705
Ann Marie Kruk
2nd Grade Teacher
810-225-6469
Cheryl Kubinec
Country Elementary Food Service
Food Service
-
Richard Lamb
Cyber Securty / Math Teacher
810-225-5540
Krista Learman
Special Education Teacher
810-225-6657
Marisa Lerner
Intervention Support
810-225-6600
Hallie Levine
Art Teacher
810-225-5769
Tammie Liberacki
Bus Driver
Transportation
810-225-3960
Sarah Lumandue
Preschool Aide
810-225-6482
Melissa Lummis
Special Education Teacher
810-225-6488
Cheryl Lyons
LESA Speech and Language
810-225-6555
Gwendy Lytle
2nd Grade Teacher
810-225-6458
Kim Maas
Special Education Classroom Assistant
810-225-5500
Marisa MacDonell
1st Grade Teacher
810-225-6455
Matt Maciag
Board of Education Trustee
Board of Education
-
Leslie Madill
Student & Family Specialist
810-225-5242
Mari Maltby
Science Teacher
810-225-5738
Kasey Mannen
Special Education Teacher
810-225-5364
Jennifer Marcy
Special Education Teacher
810-225-5786
Sean Martin
Robotics Teacher
810-225-5704
Lori Maurer
Chemistry / Math Teacher
810-225-5701
Julia McBride
Director of HS Instruction & New Tech High
810-225-5516
Cindy McClafferty
Community Education
District Office
810-225-3950
Janet McDole
Principal
810-225-5315
Paul McDonald
Special Education Teacher
810-225-5294
Patty McNeill
Bus Driver
Transportation
810-225-3960
Scott McQuade
Maintenance
Buildings and Grounds
810-225-3970
Kristi Meade
Elementary Office Clerk
810-225-6600
Susan Mercure-Duke
Special Education Classroom Assistant
Farley Hill Elementary
810-225-6400
Lisa Merte
Music / Creative Expression Teacher
810-225-5351
Lisa Miles
Student and Family Specialist
810-225-5318
Sue Miller
Transportation Supervisor
Transportation
810-225-3960
Tammy Miller
Latchkey Coordinator
810-225-5340
Marybeth Miller
Distance Learning/Virtual School Mentor
810-225-5723
Sue Milliken
Director of Food Service
Food Service
810-225-5628
Bethany Mohr
Board of Education Secretary
Board of Education
-
Brenda Monaster
Kindergarten Teacher
810-225-6656
Ronda Moore
High School Receptionist
810-225-5501
Karen Morgan
6th Grade Teacher
810-225-5374
Dianne Mortensen
1st Grade Teacher
810-225-6485
Michael Mortensen
3rd Grade Teacher
810-225-6679
Amanda Mortensen
Board of Education Trustee
Board of Education
-
Melissa Mueller
Board of Education Vice President
Board of Education
-
Clarence Mull
Aramark Driver
Food Service
810-225-5500
Melinda Muller
Bus Aide
Transportation
810-225-3960
Martha Munson
Kindergarten Teacher
810-225-6479
Kelsey Naab
Spanish Teacher
810-225-5740
Brittney Nagorsen
6th Grade
810-225-5353
Stacy Nalepa
4th Grade Teacher
810-225-5360
Terri Napolitan
High School Custodian
Buildings and Grounds
810-225-5500
James Napolitan
High School Custodian
Buildings and Grounds
810-225-5500
Maggie Narayan
Administrative Assistant-Special Education (LESA)
District Office
810-225-3919
James Nitchie
Navigator Custodian
Buildings and Grounds
810-225-5300
Michael Nordstrand
Bus Driver
Transportation
810-225-3960
Kathleen Norris
1st Grade Teacher
810-225-6688
Don Norris
Physical Education Teacher
810-225-5275
Stephanie Null
1st Grade Teacher
810-225-6667
Margaret OBrien
Special Education Teacher
810-225-5376
Diane Ocha
Navigator Food Service
Food Service
-
Brenda Olenik
5th Grade Teacher
810-225-5397
Kayla Olsen
Latchkey Aide
810-225-6440
Michele O'Neil
Technology / Cyber Security Teacher
810-225-5739
Hannah Orr
2nd Grade Teacher
810-225-6456
Nicole Outlaw
Spanish Teacher
810-225-5273
Christopher Ozias
Technology / English Teacher
810-225-5724
Rachael Palajac
Music Teacher
810-225-6540
Christina Paliwoda
Special Education Classroom Assistant
810-225-5200
Heidi Pankow
Kindergarten Teacher
810-225-6668
Richard Parker
Pathfinder Custodian
Buildings and Grounds
810-225-5200
Heidi Parrish
Attendance Secretary
810-225-5503
Stephanie Parsons
KinderReady Teacher
810-225-6674
Michael Partridge
Director of Instructional Technology/Web Accessibility Coordinator
810-225-3933
Tara Pawloski
Special Education Teacher
810-225-5770
Janelle Pawloski
Preschool Aide
810-225-6482
Ryan Pease
Bus Driver
Transportation
810-225-3960
Margaret Peltier
Latchkey Aide
Country Elementary
810-225-6640
Aja Perales
Guidance Counselor
Pinckney Community High School (9-12)
810-225-5606
Andrea Peterson
Long Term Substitute Teacher
Pinckney Community High School (9-12)
810-225-5715
Julie Petty
High School Secretary
810-225-5506
Ginny Pine
Benefits/Payroll
District Office
810-225-3911
Jessica Podhola
Elementary Secretary
810-225-6402
Lisa Polczynski
Special Needs Assistant
810-225-6400
Monica Polzin
Special Education Classroom Assistant
810-225-6400
Margie Portice
LESA School Psychologist
Catherine Potoff
4th Grade Teacher
810-225-5373
Ron Priebe
Bus Driver
Transportation
810-225-3960
Ed Progar
Bus Driver
Transportation
810-225-3960
Deb Pugh
Media Clerk
810-225-5330
Joann Radelt
Alternative Education Teacher
810-225-5788
Robert Raiford
Maintenance
Buildings and Grounds
810-225-3972
Ruth Ransom
High School Head Custodian
Buildings and Grounds
810-225-5635
Karin Rapp
ISS Monitor
810-225-5500
Kelly Rau
1st Grade Teacher
810-225-6687
Ray Rau
Bus Driver
Transportation
810-225-3960
Eric Ray
Principal
810-225-5200
Tom Reason
Science / Physical Education Teacher
Pinckney Community High School
810-225-5746
Debbie Renton
Language Arts Teacher
810-225-5725
Deb Reynolds
Director of Marketing and Communications
District Office
810-225-3900
Jan Richards
Student & Family Services Center
Pinckney Community High School (9-12)
8102255603
Paige Ritter
Applied Technology Support Specialist
810-225-5500
Kristen Roberts
LESA Speech/Language
810-225-5232
Lindsey Roberts
LESA Speech/Language
Farley Hill Elementary
810-225-6477
Kathy Robinson
Human Resources/AESOP Administrator
District Office
810-225-3908
Tracy Rockett
Bus Driver
Transportation
810-225-3960
Christopher Rooke
Pathfinder Custodian
Buildings and Grounds
810-225-5200
Jennifer Rose
Social Studies Teacher
810-225-5775
Tracy Rosson
Bus Driver
Transportation
810-225-3960
Cherie Rowse
Special Education Classroom Assistant
810-225-6600
Rob Roy
Language Arts/Drama Teacher
810-225-5721
Necole Royston
6th Grade Teacher
810-225-5326
Vida Ruggero
Spanish Teacher
810-225-5777
Sue Ruggles
2nd Grade Teacher
810-225-6459
Wes Rujan
Bus Driver
Transportation
810-225-3960
Samantha Sailer
Special Education Classroom Assistant
810-225-5300
Colleen Samborn
Pathfinder Secretary
810-225-5202
Brendan Samborn
Industrial Technology Teacher
810-225-5276
Deborah Sandecki
Special Education Classroom Assistant
810-225-5300
Julie Sanders
Hall Monitor
810-225-5200
Lori Sandula
Assistant Principal
810-225-5200
Jaime Scappaticci
Business/Technology Teacher
810-225-5754
Chris Schmidt
Language Arts/Social Studies Teacher
810-225-5278
Valorie Schott
Student & Family Specialist
Pinckney Community High School (9-12)
810-225-5604
Shannon Shafer
2nd Grade Teacher
810-225-6661
Kathryn Sharon
Science Teacher
810-225-5256
Pat Sharon
4th Grade Teacher
810-225-5371
Les Sharon
Lead Principal
810-225-5500
Tennille Sharp
Secretary
Navigator Upper Elementary (4-6)
810-225-5301
Michelle Sherman
Student and Family Specialist
810-225-6421
Doreen Showich
Navigator Food Service
Food Service
-
Christine Simon
6th Grade Teacher
810-225-5381
Jennifer Simpson
Language Arts Teacher
810-225-5272
Tammy Singer
Navigator Custodian
Buildings and Grounds
810-225-5300
Jeffrey Sloan
Physical Education Teacher
810-225-5749
Ruth Smart
Assistant to Curriculum/Superintendent
District Office
810-225-3903
Randy Smith
Auto Technology Teacher
810-225-5731
Adrienne Smith
LESA Speech/Language
810-225-6521
Coret Smith
6th Grade Teacher
810-225-5367
Alan Spranger
Language Arts Teacher
810-225-5757
Cheryl Stahlbaum
Special Education Classroom Assistant
Country Elementary
810-225-6600
Todd St. Clair
Science Teacher
810-225-5762
Mark Stein
Industrial Technology Teacher
810-225-5707
Anne Stevelinck
Pathfinder Secretary
810-225-5201
Lisa Stidham
Physical Education Teacher
810-225-6526
Judy Streu
Special Needs Assistant
810-225-5500
Molly Strobe
Spanish Teacher
810-225-5781
Amy Sumner
3rd Grade Teacher
810-225-6653
Carol Surago
Food Service
Food Service
810-225-5627
Gary Sutherland
Special Education Teacher
810-225-5733
Chris Sutton
Music Teacher
810-225-6522
Michael Tamagne
Technology Clerk
810-225-5531
Yvonne Taylor
Principal
810-225-6400
Cheri Terry
High School Food Service
Food Service
-
Kelly Tessmer
Special Education Classroom Assistant
810-225-6400
Leah Tice
Special Education Teacher
810-225-5726
Richard Todd
Superintendent
District Office
810-225-3900
Brian Totten
LESA School Psychologist
810-225-5298
Kimberly Tracy
Kindergarten Teacher
810-225-6465
Stacy Trosin
Science Teacher
810-225-5718
Michele Trumpey
3rd Grade Teacher
810-225-6474
Paulette Turner
Special Education Classroom Assistant
810-225-6600
Corinne Turner
Intervention Support
Navigator Upper Elementary (4-6)
810-225-5355
Jodi Tye
Math Teacher
810-225-5286
Carmylia Udell
Kindergarten Teacher
810-225-6663
Amy Uphouse
LESA Occupational Therapist
Farley Hill Elementary
810-225-6524
Katie Uridge
Intervention Support
810-225-6471
James Velasco
Board of Education Trustee
Board of Education
-
Penny Ventrone
Business/Computers Teacher
Pinckney Community High School
810-225-5715
Jennifer Wagner
Special Education Classroom Assistant
810-225-5300
Nichole Walker
Special Education Classroom Assistant
Pathfinder School
810-225-5200
Crystal Walker
Transportation Dispatch
Transportation
810-225-3961
Angela Walker
Language Arts
810-225-5736
Kara Walter
Pre-School Instructor
Farley Hill Elementary
810-225-6482
Julie Wardlow
KinderReady Teacher
810-225-6454
Brian Wardlow
Director Community Education/Athletics
Pinckney Community High School
810-225-5525
Barbara Watts
Family and Consumer Science Teacher
810-225-5258
Bill Wearne
Board of Education Trustee
Board of Education
-
Cheri Weisel
Special Education Classroom Assistant
Country Elementary (K-3)
810-225-6600
Judy Werner
Accounting Assistant
District Office
810-225-3914
Noel Willi
Special Education Classroom Assistant
810-225-6400
Jody Wilson
Special Education Classroom Assistant
810-225-6400
Tina Wilson
Bus Driver
Transportation
810-225-3960
Beth Wiltse
Special Education Teacher
810-225-5296
Alison Wink
Intervention Specialist
Farley Hill Elementary
810-225-6472
LeAnne Winkler
Family and Consumer Science Teacher
810-225-5742
Lori Woodcock
Pathfinder Food Service
Food Service
-
Alec Woods
Pathfinder Custodian
810-225-5200
April Woods
Assistant Principal
810-225-5500
Brianne Young
4th Grade Teacher
810-225-5385
Christine Yurgelaitis
Farley Hill Food Service
Food Service
-
Kyra Zeilinger
3rd Grade Teacher
810-225-6461
Jeanne Zelazny
Special Education Teacher
810-225-5281
Cheryl Zimmerla
Country Food Service
Food Service
-